Як перейти на українську: мій досвід та поради

  görünümler 62,790

Максим Прудеус

Максим Прудеус

Yıl önce

Як перейти на українську? Чи є для цього покрокова інструкція? Як зробити це правильно? Що і в який момент варто робити, а чого робити взагалі не варто? Про мій досвід переходу та про мої помилки, яких можна уникнути, розповідаю у цьому відео.
Після перегляду відео Ви знатимете:
- як почати послуговуватись українською у побуті;
- яких помилок варто уникати під час переходу;
- чому російська діаспора в Україні не переходить на українську;
- я дам покрокову інструкцію переходу - що, як і коли варто починати робити;
- розповім про свій власний досвід і причини, чому я вирішив почати говорити українською.
Якщо відео було Вам корисним, лайкніть його, підпишіться на канал та залиште коментар, щоб інші також звернули на нього увагу і отримали корисні для себе знання.
Якщо потрібна моя допомога у підготовці до виступу, переговорів або просто щодо покращення ораторських навичок, дивіться інші мої відео та пишіть мені на пошту: maksym.prudeus@gmail.com

YORUMLAR: 771
Ната Смир
Ната Смир Aylar önce
Дуже вдячна вам. Живу в Криму,але свій простір зробила українським після 14-го... Про історію ви дуже слушно зауважили тому,що,коли мені кажуть приїзжі зараз рашисти,щоб я їхала до своєї України,знаю,спираючись на літературу Толстого,Куприна,Лесі Українки,Чехова як довести хто і коли жил на цій землі... Це нелегко,але я відчуваю себе природньо,хоча 50 років казала,що мову знаю,але не говорю. Коли стала писати,читати,побачила,що Наша література складніша,багатошарова і розм'якшеними російською важко сприймати... Дякую за багато корисних порад... (Крим) Слава Рідній Україні і Слава Воїнам-Янголам!!!
Кира Золоторёва
Кира Золоторёва 8 gün önce
@Дарья Небылица У моєму оточенні зовсім немає україномовних людей і від цього дуже сумно. Теж Крим. Залишається лікуватися роликами на ютубі
Дарья Небылица
Дарья Небылица 10 gün önce
Боже, ви моя героїня! Я теж з Криму і зовсім не уявляю як тут зараз спілкуватися українською. Це треба мати таку неймовірну волю і сміливість! Пишаюсь вами! Чекаємо Україну! Настане той день, коли в Криму кожен зможе спокійно розмовляти українською. Слава Україні!
Keyt
Keyt Yıl önce
Я з Києва, зараз в процесі переходу! Так в мене теж питають, думають я з села, так образливо, що укрїнська мова вважається западенською або мовою села, а це наша рідна мова!
Liuba Redka
Liuba Redka Gün önce
Росрежими насильницьки вирубали українське в східній і централ ній Україні та навмисло створювали пропаганду сорому за українську мову. Я теж киянка. З 24 лютого 2022 більше ні слова росязиком казати не бажаю і не кажу. Дякую, що ви переходите на сторону добра і справедливості! Разом відробимо наш народ.
Alex Alexx
Alex Alexx 4 gün önce
@Jay Так, більшість біженців розмовляють російською.. Чому? Тому що в більшості вони зв сходу України. А саме головне - вони НЕ ХОЧУТЬ розмовляти чи переходити на українську.((
Alex Alexx
Alex Alexx 4 gün önce
@СУП Перегляньте цікаву блогера у ютуб стосовно суржика/діалекта, дуже цікаво!
Iren
Iren 13 gün önce
@Валентина Лобковамені 62р.Все життя говорила росіїською.Українську навіть в школі не вивчала Почала переходити на українську через два місяці з початку війни.Моя звична для мене російська з моїх вуст почала різати слух.Поки що моі успіхи не дуже.Хоча багато чого роблю для того,щоб навчитися говорити українською..Тому Ваш коментар для мене,як підтримка.Дякую Вам.🌹🌹🌹
Manic Aeon
Manic Aeon 14 gün önce
@Nadiia Nadiia вітання з Києва! Я теж не хочу чути, яка ж я була дурненька...
Флорібунда Іванівна
Флорібунда Іванівна Yıl önce
Страшенно тішить, що все більше українців починають розуміти цінність рідної мови. Особливо тішить, коли до української повертається молодь. Нема російськомовного українця - є зросійщений.
Yevhen
Yevhen 22 gün önce
@SaleKars0 Кожен українець може перейти на українську, треба лише захотіти бути українцем, я тобі це говорю як людина, яка народилась в російськомовній Одесі, маючи російське коріння. Українська звучить і відчувається набагато приємніше, треба лише спробувати
Vera Сакута
Vera Сакута 23 gün önce
@SaleKars0 "путаешься" Ти.Якраз зараз начасі переходити російськомовним українцям на рідну.Доречі, мені 66років і я з Харкова, де усі розмовляють російською, а зараз усією родиною перейшли на рідну мову.Сподіваюсь, що таких буде достатньо.Бо мій онук каже:"Язиком лижуть, а мовою спілкуються". СЛАВА УКРАЇНІ!!!
SaleKars0
SaleKars0 25 gün önce
чувак ты походу немного путаешься под ногами есть русскоговорящие Украинцы например я перед тобой из них!
Sergiy Ivanchenko
Sergiy Ivanchenko Yıl önce
Найвижчий левел - це навчитися органічно сваритися українською.
Iryna Tyshko
Iryna Tyshko 9 gün önce
О так!
sun
sun Aylar önce
Чудовим посібником послугує "Кайдашева сім'я"
Михайло Жадан
Михайло Жадан Aylar önce
Ми, нащадки зросійщених українців, маємо постійно контролювати свою мову, стежити аби вона (мова) не злітала назад, в язьік... А лайка є висловлюванням сильних емоцій; коли тебе переповнюють емоції - складно щось контролювати. Тому неодноразово помічав що саме під час сварки "зриваюся" на всємпанятний. Аби уникати в подальшому таких зривів - намагаюся а) не лаятися; б) не допускати аби емоції керували мною.
Анастасія Іванько
Анастасія Іванько Aylar önce
Звучить як ідея для нового відео!
Раїса Чайкіна
Раїса Чайкіна Aylar önce
Вперше спробувала перейти на українську після здобуття Незалежності. Не вистачало слів і я здалася. Після подій 14 року зробила другу спробу. Але перед цим років з 5 читала політичний журнал класною українською. Ця спроба стала вдалою. Отже висновок, читайте українською!
fajnavatra
fajnavatra 9 aylar önce
Цікаво, саме так я робила 15 років тому! Ще одна порада - співайте українською! Народні пісні - наш забутий лексичний скарб.
Тетяна К
Тетяна К Aylar önce
Стосовно поради співати українські (і краще народні) пісні - це суперово!
Lyubov Vitalish
Lyubov Vitalish Yıl önce
Стрес не стільки від переходу, скільки від переживання, що люди поставляться несхвально. Якщо в Польщі говорити недосконало, поляки тільки раді, що звучить їхня мова; німці так само :)
Надя Перепелочка
Надя Перепелочка 8 gün önce
@Maria Surnyk старається ---- прагне
fx
fx 14 gün önce
вітаю, мені 14 років, живу у Швейцарії (коли хтось не знає, найрозповсюдженіша мова тут німецька) Проте, щоразу розпочинаючи діалог німецькою, мені відповідають англійською, що взагалі для мене не зрозуміло
Maria Surnyk
Maria Surnyk Aylar önce
Українчики теж раді! Моя повага всім, хто старається, розумію складно, але все вийде! Я от суржик викорчую, щоб підтримати своїм прикладом))
Sergii Khrystych
Sergii Khrystych Aylar önce
Не тільки вони. Класичний приклад - для французів ламана французька приємніша за досконалу англійську
Volodymyr Kovalenko
Volodymyr Kovalenko Aylar önce
Тому що радянська машина роками вкладала в голови людей думку, про неповноцінність української (та й інших радянських мов). Від цього хибне відчуття, що на тебе наче на обісраного будуть дивитись.
Олена Ломова
Олена Ломова Yıl önce
Сподіваюсь, що колись і я буду говорити українською. Нажаль, в окупації можу дозволити собі тільки україномовний контент, думки українською, а вчора був сон українською!
Надія Кулаковська
Надія Кулаковська 17 gün önce
Бажаю тобі спілкуватися українською якнайшвидше!
Marichka
Marichka Aylar önce
Тримайтесь! Зараз дуже складний час, але думаю у Вас все вийде, і це точно! Здоров‘я Вам ✨
Лариса Ляховчук
Лариса Ляховчук Aylar önce
Одеса з Вами! ❤
Elena S
Elena S Aylar önce
Дніпряни з Вами ❤
Валентина Лобкова
Валентина Лобкова Aylar önce
Потерпіть, сонечко, вас обов'язково звільнять, дуже зараз складна ситуація, ворог технічно сильніше , але ми захищаємо свою рідну УКРАЇНУ І ВОЛЮ, тому ми переможемо !
V.Viktoria
V.Viktoria 3 aylar önce
Дякую! Як раз перейшла на українську) Класні поради👍
V.Viktoria
V.Viktoria 3 aylar önce
@Максим Прудеус дивлюся🥲😅
Максим Прудеус
Максим Прудеус 3 aylar önce
Чудово! Українська Вам дуже личить. Рекомендую до перегляду серію моїх відео про суржик. Вони також дуже корисні під час переходу на українську.
Віталій Безкровний
Віталій Безкровний Yıl önce
Гарні поради. Ще не зустрічав таких підказок. А фільми та мультики в українсьому перекладі це БІМБА!
Максим Прудеус
Максим Прудеус Aylar önce
Тішуся, що відео сподобалося 💙💛
Даня Матійчук
Даня Матійчук Yıl önce
Я з Києва. Патріотична прошивка ще з дитинства дісталася від батьків, тому завжди українську поважав та з україномовними переходив. Але мої різкі спроби перейти на українську в школі зазнавали нищівного краху вже за тиждень-два. Перейшов найпрлстішим шляхом. Я просто скористався моментом при вступі в Могилянку. Там з мовою 50/50, але мене ніхто не знав і при першій ж зустрічі з майбутніми однокурсниками я зарекомендував себе як україномовний. Тож перейти вже було значно легше. Уже рік, як покинув могилянку, але українська мене не покинула, ніяких комплексів нема, мені вже так зручніше. Час від часу у мене в голові відбувається маленька революція і я перестаю дивитись російське взагалі. Це як імунна реакція, просто я починаю відчувати дискомфорт, пов'язаний, що забагато російської стає. Сараюсь заміняти іншими мовами, не завжди виходить, але якось живу. Дуже повчальний ролик, дякую, скину брату, російськомовному патріоту України)
Мария Отченаш
Мария Отченаш Aylar önce
@Анатолий Ганицкий не можу з Вами погодитись. Я не змінювала нічого, а просто стала розмовляти Українською. Але це було моє рішення, і мені так комфортніше
Віктор Куцик
Віктор Куцик Aylar önce
@Анатолий Ганицкий так, тотальне російськомовне оточення робить свій вплив, але якщо хоча б удома з рідними домовитись розмовляти українською-то вже буде значно простіше
Тетяна К
Тетяна К Aylar önce
Я просто домовилась з колегою по роботі (для взаємної підтримки), що ми обидві переходимо на українську з усіма без винятку, в тому числі і з російськомовними. І все вийшло).
Анатолий Ганицкий
Анатолий Ганицкий Aylar önce
В тому й проблема, що без зміни середовища, перейти раптово на українську вкрай тяжко...
M K
M K 3 aylar önce
Дивлюся під час війни. 27 років говорила російською. Тепер огидно. Дякую.
Liubov Prudeus
Liubov Prudeus Yıl önce
Завжди смішно, коли у нас запитують звідки ми. Коли кажемо, що з Києва, це дуже всіх дивує 🙃.
Alex Alexx
Alex Alexx Aylar önce
@Тетяна Швидка Звісно, якщо домашня мова російська, то дитина теж її хапає як за основну розмовну. Якщо батьки навчалися у російській школі, то от і маємо результат. Добре, якщо дитина забажає користуватися українською як основною, добре, якщо її батьки захочуть перейти на українську у сім‘ї, і також добре, якщо дитина буле говорити з батьками українською, а вони продовжуватимуть використовувати зручнішу їм російську.
Vuacheslav B.
Vuacheslav B. Aylar önce
Зараз останніми роками взяв собі у звичку "мститися"... при нагоді відверто російськомовним кинути фразу - а ви скільки уже років як з днр втекли? Тут Україна, вчіть мову, або їдьте назад.
Vuacheslav B.
Vuacheslav B. Aylar önce
@Yaroslav +1! Точно так і є.
Костя Пастушенко
Костя Пастушенко Aylar önce
Знаю таке сам із Чернігова)
Тетяна Швидка
Тетяна Швидка Aylar önce
@Illidari Irridal Мене теж дуже засмучує, що в Києві більшість людей говорить російською, особливо це стосується дітей та підлітків.Питаю:,,Ви що навчаєтесь в російській школі?''Сміються, чи говорять, що в них батьки так розмовляють і вчителі на перервах.До сліз!
nik speed
nik speed Yıl önce
Колись, ще до 2000го я розмовляв у побуті українською але з деякими знайомими/колегами все ж "історично" розмовляв російською ще з часів срср! Потім десь в кінці 90х я раптом перестав переходити на російську навіть з такими знайомими! Багатьох кого з них це шокувало і це було видно по їхньому обличчю! І от коли деякі з них питали мене: "а чому ти ЗАВЖДИ говориш українською?", то я їм відповідав так - "розумієш, якщо українською мовою не буду розмовляти я, українець, то хто ж тоді в цьому світі буде нею розмовляти - росіянин, американець, німець чи француз???" Тоді вони трохи ніяковіли і починали мене так ду-у-уже делікатно питати: "слушай а можна я буду гаваріть па русскі" ... то я їм просто з посмішкою і по дружньому (і це було щиро) відповідав: "все ок, у мене не має вимоги якою мовою повинен говорити ти, для мене важливо лише, щоб я говорив українською"! І все ... як правило це допомагало зняти напругу повністю! --- І от потім ми розходились з ними по життю, проходив якийсь час і - о чудо, багато хто з них таки бац! і перейшли на українську)) ... і я думаю цілком можливо (принаймні мені приємно так думати)), що і мої слова та мій особистий приклад теж тро-о-ошечки цьому посприяли! --- ЗІ. Відео автора мені сподобалось, щире, цікаве, дотепне і думаю корисне буде для багатьох! ЛАЙК однозначно! ЗІ.ЗІ. Правда звертання до глядача ніби в жіночій подобі трохи реально спантеличило ... не звично)) хоча я одразу подумав, що автор напевно просто уявляє, що звертається до своєї коханої Любові і пояснює їй що і як ... і тоді стає все зрозуміло!
Katia Savina
Katia Savina 28 gün önce
Мене теж спантеличило звертання до жiночої особи, але потiм я помiтила, що є також чоловiча. Менi це дуже нагадує англiйське "he or she", або, як останнiм часом кажуть, "they", щоб не визначати стать особи.
Артем
Артем 8 aylar önce
Молодець що перейшов, ти є прикладом для мільйонів 👍 Я також перейшов завдяки таким блогерам як ти 🔥 Раніше не уявляв що світ української мови, культури, історії такий яскравий і цікавий♥️
Røman Turkålo
Røman Turkålo Yıl önce
я читав що колись така проблема, як у нас з вам зараз, була у Чехії. Німецька мова витіснила чеську з усіх вищих прошарків і раптом чеська інтелігенція усвідомила що щось не так і що вони втрачають щось більше ніж форму комунікації. Вони почали активно вживати свою мову і адаптовувати на чеський манер навіть, вживані у інших країнах латинські слова, такі як "музика", чи нові слова які з'являлися, такі я "комп'ютер". Зараз це звучить доволі природньо, хоча свого часу можна лише уявити як це дико виглядало... Я переїхав до Києва зі Львова більше 2 років назад і за цей час бачу дуже гарну динаміку, українську на вулиці чути все більше і це дає надію.
Роман Хутко
Роман Хутко Yıl önce
саме так і було
Анатолій Долинський
Анатолій Долинський Yıl önce
Я з дитинства говорю українською. Але ніколи не переходив на російську. Звісно, що російську я теж знаю. Поважаю твій вибір, тобі личить українська)
Iryna Dementyeva
Iryna Dementyeva Aylar önce
Дуже корисні поради . Сейчас для меня так актуально , идёт война … и я не считаю, что говоря на русском , я меньше люблю Украину. Но с каждым днём желание говорить на украинском все больше. Спасибо. Буду пробовать и теперь с вашими советами уверена, будет проще. Дякую вам.
Андрій Демиденко
Андрій Демиденко Aylar önce
Відчуваю, що ті, хто був раніше україномовним, скоро стане менш україномовні за тих, хто тільки перейде)))
Максим Прудеус
Максим Прудеус Aylar önce
У вас все вийде! Просто почніть. Складно буде лише перші два тижні. А потім ви будете пишатися собою 💙💛
Мар'яна Боса
Мар'яна Боса 7 aylar önce
Мені 14, і сьогодні перший день мого "україномовного" життя. Я дійшла висновку, перечитавши безліч книжок з історії, що хочу і буду розмовляти моєю мовою. Як? дуже просто, після гори прочитанної літератури я думаю українською. Начхати на думки інших Чому? Бо не хочу спілкуватися мовою тих, хто витягав серце з тіла українства P.S. Уся моя родина , усе довкілля розиовляє московською.
Максим Прудеус
Максим Прудеус 7 aylar önce
Так тримати! 🤗
Irina Ashyrova
Irina Ashyrova 4 aylar önce
Макс, ти дуже надихаєшь своїм прикладом ❤️ Дякую 🐳
P Oksana
P Oksana Aylar önce
Мені здається, що у вас зараз словниковий запас української мови більший, ніж у мене україномовної. Гарно ви себе натренували
Максим Прудеус
Максим Прудеус 4 aylar önce
Втішений, що допоміг 😊
Вікторія Степанюк
Вікторія Степанюк Yıl önce
Дууууже дякую! Дякую за корисні поради, декілька з них в моєму арсеналі вже є. Намагаюся думати тільки українською. Під час спілкування мої мізки киплять, важко. Дивуюсь, чому ті, хто народився та навчався в Україні, не розмовляють українською. Така гарна мова! Я з Далекого Сходу.
Олекса Дерев'янченко
Олекса Дерев'янченко 8 aylar önce
Корисні поради. Мені було легше: деінде українська простежувалася в мові бабусі, була на телебаченні, у школі (деякі стенди), у мові офіційних заходів. Через це вона створювала враження: 1) чогось урочистого, престижного, та 2) чогось рідного. Потім додався і фактор цікавих творів мистецтва (люблю читати, а українська література може чимало запропонувати) Тож поступово вивчив і акцентував її. Потім цікавився історією народу, мови й держави. Вийшов на слід діаспори. І тут задався питанням: а чому це в нас так багато двомовності в телеетерах? Якщо якийсь канадець чи аргентинець з'ясує, що він є етнічним українцем і вивчить мову заради культурного воз'єднання з історичною батьківщиною - що він, власне, отримає??! Етери, де українською розмовляє ведуча, а гість (гісті) - іншою мовою? Що це таке? Вирішив з'ясувати, як це - розмовляти українською в російськомовному оточенні. (Колись хтось з дисидентів в інтерв'ю розповів, що його навернув на цей шлях знайомий, запропонувавши йому, російськомовному адвокату тези "в нас всі мови рівні й жодного утиску У.м. немає", хоча б день поспілкуватися виключно українською) Відчуття так собі, пригнічує трохи, але насправді люди стараються - в транспорті, в крамницях, на ринках. Хтось просто дивиться зацікавлено й так обережно розмовляє, щоб в жодному разі не чіпляти почуттів (себто, щоб без "ой, як ви кумедно балакаєте!" чи "ой, я плохо знаю вашу мову"), багато хто переходить на українську під час обслуговування. Загалом самому приємно говорити українською, привітатися, побажати доброго дня тощо. Шкода, що в державних установах іноді іронічно дивляться або просто ігнорують те, якою мовою до них звертаєшся й відповідають російською. Але це було зрідка й до вступу в силу закону про функціонування української мови як державної. Одним словом, тримаємо стрій!
Іван Парпалей
Іван Парпалей Yıl önce
Максиме! Мені вже багато років але мушу Вам зізнатися: Ви - молодець!!! Продовжуйте в такому ж ракурсі і зичу Вам усіляких гараздів!!!
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую. Мені дуже приємно.
Таня Гарькавая
Таня Гарькавая Yıl önce
Дякую.Все життя була була руськомовною,тільки в 14 році усвідомила ,як це жахливо ,що я ,українка з діда -прадіда не знаю рідної мови .Відео класне ,і таке драйвове. Це важливо ,щоб українська була крута і стильна,бо люди мого покоління (50+) сприймають українську мову ,як мову селюків.
Victoria R
Victoria R Aylar önce
Так, це тому, що в ті роки (більш ніж 50- 60 років тому ) був примусовий перехід на російську мову. Всі вузи та школи стали виключно російськомовними , а українські школи лишилися деінде в селах. Мої батьки потрапили якраз на той перехід, вони закінчили українську школу, а складати іспити до університету змушені були російською. І потім скрізь, де вони працювали, освідчені люди спілкувалися тільки російською, а українською розмовляли тільки ті, які ніде не вчились, хіба що в якійсь маленькій сільській школі. Тому батьки швидко перейшли на російську і вдома. І тому в них а слідом і в мене позамовченням складалась думка, що українською розмовляють тільки неосвідчені селюки. Це було створенр навмисне, щоб принизити українську мову. Дуже приємно, що тепер саме молодь нашу мову відроджує.
P Oksana
P Oksana Aylar önce
Ха ха, я, мабуть, дуже нагла: мені 35, україномовна, ніколи не переходила на російську, окрім випадків, коли насправді потрібно було, завжди пишалася мовою, дискомфорту не відчувала, селючкою себе не вважала, а навпаки, здавалося, що я якась інтелегентка 😀
Da ra
Da ra Yıl önce
👍🏻👍🏻👍🏻 Супер! Мені залишилося почати спілкуватися українською в сім‘ї, ваші відео надихають.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую. Успіхів Вам! Якщо попередити близьких завчасно та розповісти, чому для Вас це важливо, їм буде легше звикнути до Вашого нового звучання :)
Anastasia Tseluiko
Anastasia Tseluiko Yıl önce
Добрі поради. Мій шлях переходу відбувався в трохи інакшій послідовності, але всі кроки дійсно необхідні. Сподіваюся це відео спонукатиме і допоможе переходити на українську мову спілкування молодим людям. Бажаю успіху!
TooYesterday
TooYesterday 7 aylar önce
Дякую за українську.
Nadiia Tarasova
Nadiia Tarasova Aylar önce
Це не тільки перехід на українську, а ще й неймовірна робота над собою! Для мене це шлях сили) Сили особистості!
Kamiko
Kamiko Yıl önce
маю такий самий досвід переходу з російської на українську, дуже влучні поради, жалію що раніше не знала про це відео! Мій процес переходу почався на початку 2019 року і це було дуже незвично, я багато тупила, подумки перекладала в голові слова з російської, хаяла себе за помилки, русизми. Коли казала слово російською то тут же виправляла на українське, намагалася говорити словниковою українською мовою. І якщо чесно - мені самій було дивно як я звучу укарїнською, здавалося що я акторка яка просто грає роль. Але з часом я звикла до себе україномовної, на жаль моя українська не чиста - із-за того що я живу на півдні України і маю виключно російськомовне оточення я несвідомо підлаштовуюсь під співбесідника та дозволяю собі русизми (щоб оточенню було понятно що я хочу). Порада про попередження знайомих щодо переходу дуже влучна, бо я сама іноді відчуваюсь дивно коли моя тітонька зажди бувша російськомовною починає мені відповідати дуже гарною українською (даже краще за мою :() у мене виникає когнітивний дисонанс адже я очікую що вона відповість російською! І порада про секс дуже актуальна, але в мене воно якось само собою вийшло, хоча на початку трохи стидалася) дякую за відео!
Oksana Angel
Oksana Angel Yıl önce
🥰🥰
Physio2 Physio2user
Physio2 Physio2user Yıl önce
Успіхів, Максиме. Щиро дякую і за поради і за те, що Ви робите. З роси і води!
Oksana Shemet
Oksana Shemet Yıl önce
У Вас чудова українська. І відео класне 👍 Дуже допоміжне і інформативне))
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую Вам. Зміна мови спілкування - непростий процес, але абсолютно можливий. Якщо я зміг, всім іншим це також під силу.
Володимир Семещенко
Володимир Семещенко Yıl önce
Я теж давненько перейшов на українську. Був довгий перехід. Добрі поради, думаю потрібна інформація для людей.
Nataly belinska
Nataly belinska Yıl önce
Дякую. Добрі поради. А я ще (так як в мене нема з ким спілкуватись українською) вирішила почати думати тільки українською. Це можна робити повільніше, не поспішаючи і пригадуючи українські слова, які не відразу спочатку пригадувалися.
Illidari Irridal
Illidari Irridal Aylar önce
в мене така ж проблема, ми можемо поспілкуватись в телеграмі, якщо хочете, нам буде корисно хд а може і подружимось
TooYesterday
TooYesterday 7 aylar önce
Дякую вам за українську .
Олекса Дерев'янченко
Олекса Дерев'янченко 8 aylar önce
В блозі одного поліглота бачив пораду вести щоденник цільовою мовою, а якщо щось зі слів чи виразів не згадується - писати іншою іноземною (= нерідною, вивченою).
Сергій Ткаченко
Сергій Ткаченко Yıl önce
Гарні поради, та для мене вже не непотрібні, я радий що пройшов цей шлях сам дещо раніше. Коли ви пройдете цей хлях, ви будете поважати себе, за те що ви це зробили.
Наталія Прищепа
Наталія Прищепа Yıl önce
Поради дісно корисні,робота така - не даремна,це точно,мій перехід на українську відбувався приблизно за тими кроками,які тут радять. Дякую! Україна понад усе!!!
Olena K.
Olena K. Yıl önce
Гарна підбірка доцільних порад. 👍
Andrew Kuvshinov
Andrew Kuvshinov Yıl önce
Стосовно дратування та конфліктів в точку. Теж перший час стресував через те, що ніхто з оточення не розуміє мене. Потім почав попереджувати та змінив риторику на більш позитивну, стало набагато легше! Доречі, контент топчик)
MiAnima
MiAnima Yıl önce
А я з Львівщини і завжди українською спілкувалась, але коли приїжджали родичі з Росії, переходила на російську, яку не вивчала ціленаправлено, але знала добре завдяки перегляду серіалів та читанню книжок російською. Мене завжди хвалили, що я добре знаю російську, тому я завжди, коли була можливість, на неї переходила. Просто тому, що це додавало мені якоїсь впевненості в своїх здібностях. І при працевлаштуванні що у Львові, що у Києві теж російська була мені величезним плюсом. А українська сприймалась як щось само собою зрозуміле, що було, є і буде. Під час революції гідності, коли багато хто переходив на українську і я якраз жила в Києві, люди почали зі мною спілкуватися в основному українською, що мене трохи засмучувало (бо я думала, що моя російська настільки погана, що вони зі мною не хочуть нею спілкуватися). Я до того, що проблеми з самоідентифікацією і в українськомовних бувають, тільки вони свої і не всі їх усвідомлюють. Я довго сперечалась з людьми, які намагалися присоромлювати мене за дописи в соцмережах російською, навіть зараз хтось з моїх знайомих знаходить мої відео в ютубі російською і пише щось типу "ти ж українка, не треба так". Це так бісить. Але тепер вже розумію, що воно на краще, хоч такі зауваження і не дуже сприяють моєму розумінню того, що українською мовою слід спілкуватися в першу чергу, але коли я сама прийшла до усвідомлення, вони стали додатковими важелями у розумінні значення мови в моєму житті. Ну і ще оця думка, що спілкуючись російською українську я не забуду, багато хто так виправдовується, я теж так робила, поки не відчула на собі, що живучи за кордоном, і продовжуючи споживати російськомовний контент, українську таки почала забувати. Коротше, корисне, доречне, інформативне відео. Дякую, надіюсь, воно надихне багатьох людей говорити українською.
Анастасія Короліцька
Анастасія Короліцька 2 aylar önce
Дякую, я почала з етапу спілкування у громадських місцях та транспорті. Відчуваю певний дискомфорт, коли бажаю спілкуватися українською з людьми, з якими до того спілкувалася російською. Дякую за пораду, як попередити своє оточення, що ти переходив на українську.
P Oksana
P Oksana Aylar önce
Я україномовною була все життя, але в дитинстві часто в своїй мові використовувала російські слова та конструкції та й зараз ще є, але зараз вже чистіше говорю однозначно. Але і тут довелося попрацювати, а спонукало мене те, що я поїхала закордон в 19 років і рік жила серед данців. Вони всі в основному вміють розмовляти англійською прекрасно, але вони шанують свою, вони її не забули, це їхня рідна мова, основна, хоча країнка невеличка. Мені якось соромно стало за себе і я почала себе контролювати жорстко і цікавитись мовним питанням. Сором, насправді, швидко проходить, варто тільки почати і бути почутою, потім стає легше і не соромно.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Aylar önce
Успіхів Вам! Ви стали на правильний шлях. Все обов'язково вийде! Я вірю в Вас! 💙💛
Olex Sandr
Olex Sandr 3 aylar önce
Дякую за чудове відео, я рідко пишу коментарі, майже ніколи, але подякуватити за корисну інформацію це тільки на радість!
Максим Прудеус
Максим Прудеус 3 aylar önce
Дякую Вам за підтримку. Коментарі та вподобайки вкрай важливі для мого каналу.
Jasmin N
Jasmin N Yıl önce
Дуже класне інформативне відео 👍👍👍 і ваша українська🇺🇦 чудова!!!
Tatyana Morozova
Tatyana Morozova Yıl önce
Молодець, робиш добру справу! Створення мовного середовища - важливе завдання! Розвелося багато дурнуватої " какаразніца".
Svitlana EVE
Svitlana EVE Yıl önce
Я вже перейшла, при тому що живу в Києві, моя мама з Житомирської обл, завжди розмовляла українською, по татовій стороні всі розмовляли російською(кияни)прабабуся,бабуся,тато.Я навчалась в російській школі номер 2,ім.Д.М.Карбишева. 20.04.21.
Svitlana EVE
Svitlana EVE Yıl önce
В період коли я пішла в перший класс, в 1967-му Київ був російськомовним.
Svitlana EVE
Svitlana EVE Yıl önce
З них в період з 1991-2011я проживала в Ніці(Франція).
Svitlana EVE
Svitlana EVE Yıl önce
Мені 60 років.
Olena Af
Olena Af 4 aylar önce
Дякую, Максим!) Я теж перейшла і мені це дуже подобається! 💙💛 Але ще не всі пункти виконано...)
Michelle Raven
Michelle Raven Yıl önce
Я дуже поважаю тих людей, що перейшли на українську, адже вони зробили набагато більше у своїй "українськості ", ніж ті хто виріс в україномовній сім'ї. Між іншим, моя українська не ідеальна, хоча з дитинства розмовляю українською. Зараз я засвоюю вищий пілотаж в українській мові, викорінюю іноземні лайливі слова і замінюю їх на українську лайку.
Анна Харжевська
Анна Харжевська Yıl önce
Як каже Тайлер Андерсон: «нам не вистачає україномовного бидло середовища». Думаю, в цьому щось є.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Я вважаю лайку невід'ємною частиною мови. Але її варто використовувати доречно та вміло. Будь-які слова - це інструмент для досягення цілі.
Michelle Raven
Michelle Raven Yıl önce
​@Максим Прудеус Спершу, я вдруге після школи, ознайомився з "Енеїдою" М. Котляревського , там дуже класно передано усю красномовність української лайки і це мене надихнуло. Окрім цього, я стараюся зовсім не лаятись, а якщо не виходить, то застосовую щось із "Енеїди", тоді це звучить не так грубо (не цензурно), а навіть краще передає увесь спектр моїх емоцій :) . Також для загального розвитку , банально гуглю. Максиме, як Ви вважаєте, чи варто нам взагалі лаятись ?
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую Вам. Розкажіть, будь ласка, як Ви це робите, як Ви привчаєте себе лаятись українською? Що б Ви порадили іншим у цьому процесі?
Анастасія Шморгун
Анастасія Шморгун Yıl önce
Дякую за поради! Поки що мені вдалося перейти на українську лише на роботі, і то - лише в своєму кабінеті. І це не через погане знання мови - вона в мене на досить високому рівні, а суто психологічна звичка завжди під усіх підлаштовуватись
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Ви у себе вдома. Маєте повне право спілкуватись з усіма своєю мовою.
Внук С.А Бандеры
Внук С.А Бандеры 8 aylar önce
Я , З самого Дитинства виховувався на Російській Мові , і всі в Сім’ї , користувалися російською , але Тільки зараз , я зрозумів , Скільки було Втраченоо мною з 50х років . Намагаюся зараз , Все наздогнати , Важкувато але відступати , не буду . Дякую Вам за Науку ! Дід Сергій . Сталін Навмисно Русіфікував Україну , і Всіх НАС , але Свої Помилки Треба Вміти Виправляти . Слава Україні !!!
Elena
Elena 2 aylar önce
Ви молодець! 👍💙💛
Наталія Сапсай
Наталія Сапсай 6 aylar önce
Дякую за це відео! Дієві, практичні поради 👍. Я перейшла на українську 2015. Зробила це виключно з любові до рідної мови. Було непросто, але я задоволена! Це допомогло мені стати більш розкутішою, впевненішою, незалежною від думки оточуючих. Реально відчуваю себе щасливішою. Але свою українську треба удосконалювати.
tetiana korota
tetiana korota 2 aylar önce
огромное спасибо, как будто вы говорите только со мной, и только для меня. вы просто профессионал. Начинаю. Починаю )))
Максим Прудеус
Максим Прудеус 2 aylar önce
Успіхів вам! Цей шлях Вам під силу! Я у Вас вірю 💙💛
Genia Pihel
Genia Pihel Aylar önce
8 років говорю українською. Це адекватне донесення матеріалу до російськомовних українців. Дякую
Svitlana Paraniuk
Svitlana Paraniuk 4 aylar önce
Молодець, класно сформований порядок дій! Інтуїтивно їх дотримувалась і продовжую. Дякую
Роман Хутко
Роман Хутко Yıl önce
все по суті, чітко, самокритично і, взагалі все дуже розумно аргументовано! викликає лише повагу!
Алла Стадник
Алла Стадник Yıl önce
Українською ти значно кращий! Чудовий експеримент
Ihorsof
Ihorsof Yıl önce
Чудова тема, чудовий контент. Бажаю успіхів у Ваших намаганнях!
Valerii Думанський
Valerii Думанський Yıl önce
Порада для небайдужих до всього українського. На кожному етапі не лінуйтесь починати розмову, по любій причині з незнайомими дітьми які від вас можливо вперше почують декілька українських слів. Порада друга - обов’язково вискажіть подяку незнайомим людям які розмовляють нашою мовою серед значної кількості тих, хто розмовляє московською мовою. Таким чином ваша похвала лишній раз, на декілька відсотків, закріпить вагання незнайомця переходити на мову окупанта.
Аліна Євтушенко
Аліна Євтушенко Yıl önce
Я переходила на українську мову не з російської, а з жахливого російсько-українського суржика, і зіштовхнула з не меншою кількістю проблем і нерозуміння з боку родичів та земляків. Однак мій мовний перехід співпав із вступом до університету й було це через рік після Революції гідності. Тоді я вже свідомо обирала університет в тому місті, де переважна кількість населення україномовна. І вийшло так, що з повним переїздом на навчання мені вдалося набагато легше перейти на українську та добряче підчистити її, але складнощі виникали саме під час відвідин рідного міста. Там більшість лшюдей почало думати, що я говорю з ними українською, бо вважаю себе якимось чином кращою за них, мовляв запишалася там у великому місті. Такі конфлікти іноді навіть з батьками виникал. І я помітила, що чим довше я залишалася в рідному місті, тим більше знову поверталася до суржику, щоб моє оточення не комплексувало. А потім моє життя стало нерозривно пов'язаним вже з переважно російськомовним містом і там, чомусь, уже почала комплексувати я. Бо виникали труднощі навіть з влаштуванням на роботу: деякі компанї говорили, що їхній персонал має доносити інформацію до клієнтів саме російської, інакше ти будеш ставити покупців у незручне становище. Однак, дякуючи Богу, знайшлася тоді людина, яка займала певну керівну посаду в компанії і мала стійку проукраїнську позицію, завдяки їй мене взяли на роботу і надалі я обслуговувала всіх клієнтів українською, на що, насправді, останні реагували дуже позитивно.
Аліна Євтушенко
Аліна Євтушенко Yıl önce
@Максим Прудеус дякую за відео, Ви дійсно даєте хороші поради.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую Вам за таку цікаву та відверту історію 🤗
Ash Black
Ash Black Aylar önce
Господи, і це про Київ інфа. А от я в Кривому Розі перейшов. І тепер на стадії "навколо одні вороги". Величезна подяка за корисне відео!
P Oksana
P Oksana Aylar önce
Ха ха
Анатолій Сенчук
Анатолій Сенчук Yıl önce
Чоловіче! Шана! Та хай україномовних гідних синів та доньок України ставатиме дедалі більше! Будьмо!
Olya Myakota
Olya Myakota Yıl önce
Я багато писала коментарів. З будь-якого приводу. Це допомагало мені напрацювати до автоматизму звичку не переходити на російську коли до мене звертаються нею. До того коментар можна перевірити. Сходити до словника.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Чудова порада. Дякую ❤🖤
Navivorit
Navivorit Yıl önce
Помітила, що після перегляду україномовних відео дуже важко розслаблено дивитися російськомовні, наче бензопила біля вух. Так само тут: релаксувала від вашої української, почула російську і знадобилася хвилина, щоб мій мозок знову запрацював у правильному напрямку (українська вам дуже личить, голос стає м'яким). Дякую за відео
Тетяна К
Тетяна К Aylar önce
17:50 дійсно, треба дякувати тим, хто виправляє наші мовні помилки, а не ображатися на них. Дякую автору за дуже потрібне відео якраз тепер, під час нападу орків на Україну. Армія, мова, віра - наша основна триєдина зброя проти рашиських нелюдів.
Nadia
Nadia 2 aylar önce
Дякую! На даний час намагаюся очисти мову від суржика . Виявляється , це важко, Не помічала скільки багато вживаю іноземних слів ((
Максим Прудеус
Максим Прудеус 2 aylar önce
У Вас все вийде. Я в Вас вірю! 😊
Tatiana Radostnaya
Tatiana Radostnaya Aylar önce
Дякую! Я рада, що знайшла вас! Дуже приємно і повчально вас слухати)❤️❤️❤️
poli
poli 5 aylar önce
Дякую Вам за пораду, підкреслила для себе важливі моменти, а в деях навідь переконалась, що обрала вірний шлях🔥👌
Максим Прудеус
Максим Прудеус 2 aylar önce
Щасливий, що допоміг Вам. Успіхів!
Kazkova
Kazkova Yıl önce
Дякую за ці поради і за ваш вибір!
Елена Щербань
Елена Щербань Aylar önce
Щиро дякую, Ваші поради дуже важливі, саме зараз розпочала свій шлях переходу на рідну мову 💙💛🇺🇦
Anna Olkhovska
Anna Olkhovska Aylar önce
Дуже корисні відео! Я з Донецької області, але тепер поступово буду ідентифікувати себе правильно, українкою.
Oksana Pukhalska
Oksana Pukhalska Yıl önce
ви молодець! Дуже органічно виглядаєте, розмовляючи українською) так тримати!
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Щиро вдячний 💪😎
Lys mykyta
Lys mykyta Yıl önce
Зі своїми дітьми вже давно перейшов на українську, через мульти та повсякденне спілкування з татом вони її бодай розуміють. Хотілося б якось відвідати Україну саме з дітьми, влаштувати їм культурну програму, пожити, помандрувати країною, щоб вони почали усвідомлювати себе українцями. Я одного разу був в Україні, дуже давно й на мене це вплинуло. Планую перейти на українську з підлеглими, друзями. Не зважаючи на те, що вони росіяни і власне в своїй країні, декілька людей не проти. Просять, щоб я чітко і повільно вимовляв, та спершу перекладав деякі слова, або речення. Мені б хотілося, щоб ми з росіянами могли спілкуватися кожен своєю мовою і один одного розуміли. З дружиною або з батьками все набагато складніше. Їм треба спочатку побороти українофобію.
Марія
Марія Yıl önce
Дуже приємно бачити такі відео! Надія на єдину Україну з‘являється
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую і Вам. Надія нікуди не зникала 🤗
Юрій Омельчук
Юрій Омельчук 9 aylar önce
Даже необхідне відео, по суті покроковий план переходу на українську мову. Дуже великий респект!
z_rozetka
z_rozetka Yıl önce
Дякую за відео. Майже всі поради використовував до перегляду Вашего відео. Мову телефону змінив давно, в довідники став підписувати українською, коментарі в інтернеті та листування - переважно українською. Виявилось, що зараз стало досить багато якісного україномовного контенту. З 16 січня і в свої 33 роки, вирішив з колежанкою перейти на українську. Поки що переважно спілкування українською на роботі. При спілкуванні відчувається бідність словникового запасу, та часті помилки і суржик, але поступово поліпшуємо своє мовлення. Колеги відреагували на таку зміну По різному, але без особливого негативу. Чув такі вирази, що ти ж не чісто говоріш по-украінскі. Відчуваю, що перехід повністю на українську займе досить багато часу, але мені це подобається... мене до цього спонукав мовний закон... відчувається якійсь захист... просто в Луганській області досить важко швидко повністю перейти на українську, хоча зараз з мовою набагато краще ніж до 2014р. Всім людям потрібна підтримка моральна та допомога в боротьбі з суржиком. Правильна українська надає впевненості. Всім удачі й терпіння! Дуже правильно сказав автор, що не треба боятися помилятися, будемо виправляти свої помилки. І будемо розмовляти не державною, а рідною мовою!
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Дякую за Вашу рішучість. Перехід - це нелегкий та довгий шлях. Але це дуже сміливий та мужній крок, особливо, коли навколо більшість говорить іноземною. Щодо суржику та "нечистої української" - це краще, ніж іноземна в Україні. Тим більше, якщо ця іноземна - мова, якою віддаються накази вбивати українців. Говоріть українською впевнено та сміливо, адже Ви у себе вдома - Ви в Україні! А коли будете готові чистити мову від суржику, запрошую Вас переглянути три мої відео на цю тему. Вони є на каналі.
Oleksii Prykhodko
Oleksii Prykhodko 8 aylar önce
Дякую за гарний контент. Найважче як на мене зберігати чистоту мовлення коли співрозмовник розмовляє суржиком 😕
MJ Linkoln
MJ Linkoln 2 aylar önce
Дякую, дуже корисна інформація 💙💛
vovkob
vovkob 17 saatler önce
Не дам ніяких порад, але що маю сказати, спілкуйтеся українською і ми переможемо. Бо Україна це наше все і ми її не віддамо нікому!
Andrii Gladii
Andrii Gladii Aylar önce
Дякую за відео і чітку позицію. Причина, чому Українці не говорять та не повертаються до своєї рідної мови - це посттравматичний синдром після 300-літнього життя в одній державі з московією.
Євгеній Касаткін
Євгеній Касаткін Aylar önce
Так, а ще з кінця 90-х та до 14 року в Україні була тотальна орієнтація на росію, їх акторів та музикантів. Це також впливало на сприйняття російської мови як більш значущої ніж українська. Не знаю, можливо так було і в совку, так як всі намагалися їхати за кращим життям до москви.
Eugenia Milevych
Eugenia Milevych Aylar önce
Слова мої! Брати мої! Гонимі й заборонені. Замучені й розстріляні. Манкуртами сплюндровані! Будьте ж добрі й милостиві, повертайтесь! Наших дітей нерозумних жить навчайте. А усім нам, всім нам разом нагадайте: що зіронька ясна, а соловейко в гаю, що рута зелена, а личенько біле, Що в полі тополя, а в лузі калина. ЩО ОДНА В НАС ДОЛЯ Й ПРАМАТІР ЄДИНА !
Тетяна Мисько
Тетяна Мисько Aylar önce
Ви для мене стали відкриттям!Дякую! Надіюсь матиму нагоду навчатись риториці під Вашим керівництвом!💛💙🇺🇦 Вітання з м.Рівне Хотілось би почути висвітлення значення діалектів в мові)
Ольга Отто
Ольга Отто 3 aylar önce
Відео - вищий пілотаж!!! Дякую, чекаю нових випусків з нетерпінням
Юрій Пивоваренко
Юрій Пивоваренко Yıl önce
Мені повезло працювати в україномовній команді в той час, коли я переходив на українську. Завдяки цьому я перейшов десь за 1 рік.
Dmytro Khomenko
Dmytro Khomenko 9 aylar önce
@Роман Хутко вивчити та перейти на українську зовсім різні речі.
Роман Хутко
Роман Хутко Yıl önce
взагалі дуже дивно чути від "двомовних" українців про важкість переходу на українську. я знаю людей, котрі в силу різних народилися чи малими поїхали жити на расєю, а потім повернулися в Україну (самі чи з батьками), і до року часу вже розмовляли українською.
Максим Прудеус
Максим Прудеус Yıl önce
Вам дійсно пощастило! За один рік - це дуже швидко. Вітаю Вас із цим крутим досягненням!
Лера L
Лера L 10 aylar önce
Дякую за те, що розповідаєте про власний досвід і взагалі за чудовий вміст каналу. Дуже приємно Вас слухати.
Alexandra Genenko
Alexandra Genenko 21 gün önce
Максу, дуже дякую тобі за твої відео! Я з Донецька, живу за кордоном, та мені дуже важко розмовляти Українською, але я намагаюсь! Я також пишу тепер Україньскою у всіх чатах. 🇺🇦💛💙✊
Seni Kalbime Sakladım | 2. Bölüm Fragman
0:57
Seni Kalbime Sakladım
görünümler 913 B
Survivor Ekstra 124. Bölüm | 1 Temmuz 2022
1:16:18
Survivor Ekstra
görünümler 390 B
Perfect!!! #beatbox #tiktok
0:39
BeatboxJCOP
görünümler 2,8 Mn
Race Highlights | 2022 British Grand Prix
7:17
Seni Kalbime Sakladım | 2. Bölüm Fragman
0:57
Seni Kalbime Sakladım
görünümler 913 B