Gazi Koşusu (Grup - 1) 26/06/2022

  görünümler 101,483

TJK TV

TJK TV

Aylar önce

96. Gazi Koşusu'nda zaferin adı Secret Power oldu
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 96 yıldır kesintisiz olarak gerçekleştirilen Türk atçılığının derbisi Gazi Koşusu'nun (G1) startı 26 Haziran Pazar günü saat 17.15'te verildi. 40 bini aşkın yarışseverin Veliefendi Hipodromundan canlı olarak takip ettiği sezonun bu en büyük mücadelesinde heyecan doruk noktasındaydı...
İstanbul İlkbahar-Yaz sezonunun 33. yarış gününde, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının en önemli sınavı olan Gazi Koşusu, 2400 metre mesafe üzerinden çim pistte yapıldı.
Birbirinden iddialı 22 tayın nefes kesen mücadelesinde, Emrah Karamazı'nın sahibi olduğu Secret Power (Native Khan - Fleeting Mirage / Afleet Alex) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde 2.31.04'lük dereceyle zafere uzandı. Umut Coşar yetiştirmesi, Yaşar Demir'in antrenörlüğünü üstlendiği ve adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başaran kır dişi tay, bu sonuçla üst üste üçüncü Grup koşu zaferini hanesine yazdırırken, kariyerinin dokuzuncu startında altıncı galibiyetini kaydetti.
2 milyon 500 bin TL birincilik ödülü bulunan Gazi Koşusu’nda, kazanan tayın sahibi; kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primiyle birlikte toplam 3.859.700 TL’lik bir ikramiyenin sahibi oldu. Daha önce Dişi Tay Deneme (G1) ve Kısrak Koşusu'ndan (G1) zaferle ayrılmayı başaran Secret Power, 24 Eylül'de yapılacak olan Ankara Koşusu'nu (G1) da galip tamamlarsa Triple Crown (Üçlü Taç) yapmış olacak ve sahibine 2 milyon 500 bin TL'lik bonus ikramiye kazandıracak.
Sezonun şampiyonunu belirleyen mücadelede Müslüm Çelik idaresindeki Mucize Kız (Torok - Plucky Khan / Holy Roman Emperor) dış kulvardan etkili ataklar sergileyerek tabelanın ikinci basamağında yer alırken, Sigoş (Toruk Macto - Crafty Spell / Mastercraftsman) Gökhan Kocakaya ile üçüncü oldu. Jokeyi Halis Karataş idaresindeki Final Dance (Declaration Of War - Finnie Mac Cool / Giant's Causeway) dördüncü olurken, jokeyi Görkem Özçelik ile Royal Baby (Kuloğlu - Rain Goddess / Green Gönen) beşinci sırada yer aldı.
Koşuda farklar ise 2 Boy - Burun - Burun - Burun şeklinde oluştu.
Jokey Özcan Yıldırım kariyerinin ilk Gazi Koşusu zaferine imza atarak büyük bir sevinç yaşadı. Ünlü jokey, yarış sonrası yaptığı açıklamada "bu büyük zaferi anneme ve kızıma armağan ediyorum" dedi.
Yarışın ardından Winner Circle alanında düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Emrah Karamazı'ya kupasını Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Dr. Nihat Pakdil takdim etti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kazanan tayın antrenörü Yaşar Demir'e plaketini verdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz kazanan safkanın jokeyi Özcan Yıldırım'a plaketini takdim etti.
Törene, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, TİGEM Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hakan Yücetürk, Tuğban İzzet Aksoy ve Yüksel Göktürk, Asli Üyemiz Hayrettin Karamazı ve davetliler de katıldı.

YORUMLAR
Kırbaçsız Jokey Selim Kaya - Altay Altuğ
3:39
Altay ALTUĞ
görünümler 125 B
Gelsin Hayat Bildiği Gibi - 5.Bölüm Tanıtım 2
0:56
Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)
görünümler 114 B
Dad will do everything for his daughter to win 🥰😍 Abo Raad family
0:29
عائلة ابو رعد Abo Raad family
görünümler 1,1 Mn
Şampiyon: Bold Pilot Belgeseli (140journos)
9:57
Zaman Nedir? #9
14:58
Bebar Bilim
görünümler 3,2 Mn
Gazi Koşusu (Grup - 1) 1996
7:55
TJK TV
görünümler 337 B
تحدي رونالدو | قفزت نفس الارتفاع 😍⚽️
0:17
alnoufali_7 محمد النوفلي
görünümler 2,1 Mn
433 TEPKİ #3 (Komik Futbol)
14:04
Nevzat Özkur
görünümler 94 B